liivakastTartu linnavalitsus ootab korteri ühistutelt sooviavaldusi laste liivakastidesse liiva hankimiseks. Linnal on tänavu kevadel kavas täita uue liivaga mitte ainult enda hallatavate mänguväljakute liivakastid, vaid aidata kaasa kõigi liivakastide korrastamisele. 

„Loodame siin teha ühistutega head koostööd – linn tellib liiva ja tasub selle ning transpordi eest, ühistud aga korrastavad oma liivakastid. Linna ja korteriühistute senine koostö ö kevadise heakorrakampaania ja sügisese lehekoristuse korraldamisel on hästi sujunud ning usun, et saame ühiselt korda ka laste mänguplatsid,“ ütles abilinnapea Valvo Semilarski.

Korteriühistutel, kes vajavad oma kinnistutele asuvatesse liivakastidesse uut liiva, palutakse sellest teatada kuni  20. maini. Selleks tuleb täita avalduse vorm Tartu linna kodulehel:  http://www.tartu.ee/?page_id =24255&r=liiv

Haljasalade kahjustamise vältimiseks (liivavedu toimub 18tonnise täismassiga kalluriga) kallutatakse liiv mängukastile lähimale kõvakattega pinnale, kust ühistud või  majaelanikud selle edasi  toimetavad.
Liivataotlusi oodatakse hiljemalt 20. maiks. Täpsete koguste selgumisel võtab linnavalitsus tarnijatelt pakkumused ja alustab esimesel võimalusel liiva laialivedu. Veograafikust teavitatakse eelnevalt ka ühistuid.

Lisainfo:  linnapuhastuse peaspetsialist Mart Lukason, mart.lukason@raad.tartu.ee, tel 517 0990