Liivakasti asjadTartu linnavalitsus ootab korteriühistutelt kuni 10. maini sooviavaldusi laste liivakastidesse liiva hankimiseks. Linnal on ka tänavu kevadel kavas täita uue liivaga mitte ainult linnale kuuluvate mänguväljakute liivakastid, vaid aidata kaasa kõigi liivakastide korrastamisele.

„Loodame taas heale koostööle ühistutega – linn tellib liiva ja tasub selle ning transpordi eest, ühistud aga korrastavad oma liivakastid ja mänguväljakud,” ütles abilinnapea Valvo Semilarski.

Korteriühistutel, kes soovivad oma kinnistutel asuvatesse liivakastidesse uut liiva, palutakse sellest teatada kuni 10. maini. Selleks tuleb täita avalduse vorm Tartu linna kodulehel: http://www.tartu.ee/?page_id=24255&r=liiv

Haljasalade kahjustamise vältimiseks kallutatakse liiv mängukastile lähimale kõvakattega pinnale (võimalusel kohe liivakasti), kust ühistud või majaelanikud selle edasi toimetavad.

Täpsete koguste selgumisel võtab linnavalitsus tarnijatelt pakkumused ja alustab esimesel võimalusel liiva laialivedu. Veograafikust teavitatakse eelnevalt ka ühistuid.

Möödunud aastal said linnalt liiva 70 liivakasti – kokku veeti neisse 113 kuupmeetrit liiva.

Lisainfo: linnapuhastuse peaspetsialist Mart Lukason, mart.lukason@raad.tartu.ee, tel 517 0990

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade 2.05.2016